Epson WorkForce Pro WF-C4310DW A4 Wireless Colour Inkjet Printer C11CK18401CA
Product Code: EP70381
Manufacturer Epson
  • Colour inkjet printer
  • Up to 21 ppm mono and 11 ppm colour print speeds
  • Automatic duplex printing
  • Hi-Speed USB, Ethernet and Wi-Fi
  • Epson Connect, Apple Airprint
  • One paper tray
Description
Reduce your business printing costs with this A4 inkjet. It offers high-quality, low-cost-printing and flexible wireless solutions. Stride through tasks with print speeds of up to 21ppm and cost-effective inks. Perfect for the business environment while cutting business' environmental impact and improving CSR reputation.
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
5.8
Catalog Page Number
870
Brand
Epson
Categories
Printers & Scanners
Category
Colour Laser Printer
CE Marking
Yes
Connection
USB/Wireless
Country Of Origin
China
Depth (mm)
493
Duplex
Yes
Functions
Print
Height (mm)
425
Manufacturer
Epson
Reach Requires Health & Safety Data Sheet
Size
A4 Printer
Speed Range
21 to 30 ppm
Type
Colour Laser Printer
Width (mm)
164
Starting from
/
25%
Compare
Product Code: EP70381
Manufacturer Epson
  • Colour inkjet printer
  • Automatic duplex printing
  • One paper tray
Description
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
5.8
Catalog Page Number
870
Brand
Categories
Printers & Scanners
Category
CE Marking
Connection
USB/Wireless
Country Of Origin
China
Depth (mm)
493
Duplex
Functions
Print
Height (mm)
425
Manufacturer
Size
A4 Printer
Speed Range
21 to 30 ppm
Type
Width (mm)
164
Starting from
/
25%